Кухні і фасади з акрилу: сучасний тренд європейської моди

  Ви думаєте яку замовити кухню? Для Вас фахівці салону Світ Шаф підготували детальну інформацію про кухні з акрилу:

Акрилові панелі — відносно новий матеріал, що відрізняється за властивостями від плівкових виробів.

 Акриловий фасад і акрилова плівка: в чому різниця

За зовнішнім виглядом панелі для кухонного гарнітуру відрізняються мало. Обидва матеріали забезпечують чудовий глянець практично будь-якого відтінку. Окрім цього, обидва можуть імітувати і більш вишукані варіанти блиску — наприклад, перламутровий, або з ефектом «хамелеон». А ось форми акрилових кухонних фасадів і плівкових можуть відрізнятися. Також суттєво відрізняється їх стійкість до механічних пошкоджень та довговічністю. Акрилові плівкові фасади отримують у такий спосіб: декоративний багатошаровий папір просочують абсорбуючими речовинами, а потім акриловою смолою. Отриману плівку закріплюють на панелі МДФ або ДСП методом гарячого пресування. Під дією температури акрилова смола утворює гладке покриття товщиною до 1 мм, міцність якого — набагато вище, ніж у фасаду із пластику, який отримують нанесенням ПВХ плівки. Але й ціна за погонний метр, відповідно, теж вища. Але це ще не акрилове скло!

Акрил, або як його ще називають, — акрилове скло — результат полімеризації метилметакрилату. Сам по собі матеріал прозорий, колір йому забезпечує введення у вихідну сировину фарбувального пігменту. Однак меблі з акриловими фасадами виготовляється трохи інакше. Технологія така: МДФ покривають затверджувачем, гартують і в спеціальному принтері наносять на поверхню відповідний малюнок або фарбують його. Заготовку покривають шаром прозорого акрилу. На кожному етапі плита опромінюється ультрафіолетом для кращого закріплення барвника і шару акрилу.

Так як колір і малюнок забезпечується на стадії обробки МДФ, і пофарбована поверхня захищена акрилом, нечутливим до сонячних променів, то зрозуміло, що такий матеріал відрізняється абсолютною стійкістю до вигоряння. Однак технологія виключає отримання гнутих фасадів, тому справжні кухні з акриловими панелями можуть бути тільки строгих геометричних форм.

Меблі з акриловим, а не плівковим покриттям коштують дорожче. Збільшена ціна обумовлена ​​більш високою  механічною міцностю. Найпростіше оцінити вартість, порівнявши її за погонний метр акрилової панелі і за погонний метр акрилової плівки. Однак перша прослужить не менше 10-15 років, а друга, як правило, зношується набагато швидше. Іноді під визначення пластикові панелі потрапляють і плити МДФ, де колір і глянець забезпечує емаль. Це дійсно дуже ефективне рішення, але суть його зводиться до використання лакофарбового багатошарового покриття, що до акрилу ніякого відношення не має. Зате емаль дозволяє отримати гнуті і фрезеровані фасади для кухні. Ціна такої кухні, до речі, ще вища. Який варіант кращий, залежать лише від Ваших уподобань.

Плюси і мінуси акрилової кухні.

Головним плюсом такого рішення є, звичайно, дизайн. В сучасних стилях рівномірно забарвлені, блискучі поверхні є родзинкою, до того ж в пошані — яскраві кольори будь-якого відтінку — білого, баклажанового, перлинно-лілового, молочного та інших. Безперечні плюси акрилових фасадів. Крім насиченого чудового кольору, який оживляє дизайн, глянець має ще одну перевагу: відбиває світло і візуально збільшує кімнату. Якщо для маленької кухні не рекомендується використовувати темні насичені кольори — баклажан, чорно-білий, синій, то той самий баклажан або чорно-білий глянецевий блиск буде виглядати не похмуро, а таємничо. Кухонний гарнітур аж ніяк не виключає застосування білого як молоко кольору або кольору м’яти. Але для таких випадків кращим є перламутровий блиск. Гладка поверхня забезпечує простоту прибирання. А так як пластик є діелектриком, то фасад не притягує пил. Акрил абсолютно стійкий до дії вологи і пари. Його шар, по суті, — це акрилове скло, а його вологостійкість — один з найбільших плюсів. На відміну від плівкового матеріалу, плитний акрил відрізняється високою механічною міцністю. Будь-яка така кухня — хоч біла, хоч молоко, хоч чорно-біла, — не боїться гострих предметів. Довговічні кухонні панелі з шаром акрилу розраховані на тривале використання — кілька десятків років. За умови, що їх не будуть мити засобами з абразивними частинками.

Мінуси фасадів з акрилу

Глянцеві панелі, звичайно, забезпечують і чудовий дизайн, і легке прибирання, але потребують прибирання частішого, ніж всі інші варіанти. Справа в самому блиску, а не в матеріалі: на глянці залишаються навіть відбитки пальців, причому вони дуже помітні. Якщо панелі акрилові, а не плівкові, то можливі тільки рівні фасади, без рельєфу. Матеріал з акриловою плівкою, на відміну від них, дозволяє отримати і гнуті кухонні фасади. Мінуси у такого рішення інші — менша стійкість до пошкоджень. Як зрозуміло з методу виготовлення, плита МДФ облицьовується матеріалом, а не покривається з усіх боків. Облицювання може бути одностороннім або двостороннім. Якщо для гарнітуру вибирається світлий колір, то одностороння обробка не впливає на зовнішній вигляд. Але якщо обраний колір баклажан, чорно-білий або синій, то стики різних відтінків зовнішньої і внутрішньої сторони виглядає неестетично.  На дизайн кухонного гарнітуру впливає і обробка торців: з крайкою, постформінгу або в алюмінієвій рамці.

Постформінг — варіант, доступний лише при використанні акрилової плівки. Панелі заклеюються  матеріалом з двох сторін, поступово захоплюючи і 2 поверхні — це і є постформінг. Торці плити при цьому закруглені, а їх верхній і нижній край закривається ПВХ-кромкою. Постформінг забезпечує велику довговічність, так як зменшує кількість стиків.

Панелі гарнітури облицьовують ПВХ або акриловою кромкою з усіх боків. Акрилова — більш міцна і стійкіша, при цьому ціну за погонний метр кухні вона підвищує не суттєво. Панелі в алюмінієвій рамці – це кращий варіант в плані міцності. Фасад в алюмінієвій рамці не деформується, не піддається стиранню. Такий дизайн вкрай привабливий для стилів техно, хай-тек або конструктивізму. Мінуси рішення — чистити торці доведеться частіше, так як метал забруднюється швидше, ніж акрилова плівка. Кухонний гарнітур з акриловими панелями пропонує виняткову різноманітність кольору і блиску, надати індивідуальності меблям  можна навіть за рахунок фотодруку. Однак форма панелей залишиться незмінною — тільки прямокутні контури.

Чекаємо Вас у наших салонах де Ви можете замовити кухню у Львові та вибрати матеріали для Вашої кухні!

Акція